Iespēju karte

  • Palielinātais fonta izmērs
  • Noklusētais fonta izmērs
  • Samazinātais fonta izmērs
Pakalpojuma apraksts
Pasākums, pakalpojums: Piedalies jauniešu iniciatīvā “Vēlies vēlēt”!
Kategorija: Vēl iespējas / Dažādas ziņas - notikumu kalendāri
Informācija: Biedrība “Latvijas Jaunatnes padome” turpina īstenot iniciatīvu “Vēlies vēlēt” ar mērķi veicināt jauniešu informētības līmeņa par vēlēšanu sistēmu Latvijā paaugstināšanu, veicināt jauniešu līdzdalību vēlēšanās, lai perspektīvā novada, valsts un Eiropas līmenī tiktu pieņemti tādi lēmumi, kas ir atbilstoši jauniešu interesēm. LJP ir iecerējusi organizēt tikšanās Latvijas skolās, lai runātu par jautājumiem, kas ir saistīti ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām un jo īpaši, lai uzsvērtu ikviena balsstiesīgā jaunieša īpašo nozīmi piedaloties vēlēšanās. Pašreiz valstī notiekošais ļoti skaidri norāda, ka malā palikt nav iespējams.

Neatkarīgi no tā vai piedalāmies politiskajos procesos, ejam vai neejam uz vēlēšanām, politika un politiķu pieņemtie lēmumi skar mūs visus – arī jauniešus, kuri līdz šim ir bijuši vispasīvākā vēlētāju grupa.

Pasākumu tiešā mērķauditorija: Latvijas vidusskolas vecuma jaunieši, kas uz vēlēšanu brīdi ir sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu.
Pasākumu netiešā mērķauditorija: ikviens interesents.
Pasākuma formāts: 45min ilgs seminārs visā Latvijas teritorijā (1 mācību), ar minimālu dalībnieku skaitu – 10 cilvēki, maksimālais dalībnieku skaits vienā seminārā – neierobežots (klase vai vidusskolas klašu kopa, tikšanās Jauniešu centrā).
Nepieciešamais tehniskais aprīkojums: telpa (atbilstoši dalībnieku skaitam), iespēja pieslēgt projektoru un datoru (HDMI vads, pagarinātājs), projicēšanas vieta (ekrāns vai siena). Citus nepieciešamos materiālus sarūpēsim mēs.
Pasākumu īstenošanas laiks: 2017.gada aprīlis-maijs (pēc individuālas vienošanās).
Semināra tēma: Jauniešu loma vēlēšanās
Semināra darba kārtība: Pašvaldību vēlēšanas: „Tava tuvākā iespēja savas dzīves vides uzlabošanai” (par nepieciešamību piedalīties pašvaldību vēlēšanās, kā pašvaldības var ietekmēt ikviena iedzīvotāja dzīvi, un kā pašvaldības darbu var ietekmēt vēlētāji); informācija par vēlēšanu norises kārtību, vēlētāju tiesībām un iespējām tajās piedalīties (vispārīga informācija par vēlēšanu norisi un iespēju tajās piedalīties, vēlētāju reģistrs, balsošana pēc dzīvesvietas, biļetenu aizpildīšana u.tml.);

Jauniešu kā pilsoniski aktīvu sabiedrības locekļu loma Latvijas attīstībā (ko ikkatrs no mums var ietekmēt, darīt un iegūt esot pilsoniski aktīviem). Informācijas iegūšanas avoti un to uzticamība (par vēlēšanu kandidātiem, partijām).

Jauniešu personīgā motivācija dalībai vēlēšanās (kāpēc man tur ir jābūt?) Seminārus vada: LJP apmācītāju kopas dalībnieki, jaunatnes politikas eksperti Pieteikšanās: http://ejuz.lv/elieselet2017
Iniciatīva “Vēlies vēlēt” tiek organizēta Eiropas Komisijas finansēta projekta ietvaros.

PIESAKI SAVU SKOLU VAI JAUNIEŠU CENTRU UN TIEKAMIES JAU DRĪZUMĀ!

Papildus informāciju var saņemt pie iniciatīvas koordinatores, LJP izpilddirektores Ineses Šubēvicas
Organizācijas veids: NVO
Organizācija: Biedrība “Latvijas Jaunatnes padome”
Atbildīgā persona: Inese Šubēvica
Kontakttelefons: 29209607
E-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Mājas lapas adrese: http://ejuz.lv/elieselet2017
Adrese:
Datums: Līdz 2017-05-31

Pievienošanas datums: 2017-03-23 12:24:58    Apskatīts: 26